Jak správně používat zahradní vanu?

Používání zahradního kmene může být skvělým způsobem relaxace, je však důležité, aby se tak dělo bezpečně a v souladu s pravidly. Zde je několik tipů, jak správně používat zahradní srub:

 1. Zkontrolujte teplotu vody: Před vstupem do zahradního kádě se ujistěte, že teplota vody je vhodná pro vaše tělo. Obvykle by se teplota vody v lodžii měla pohybovat kolem 38-40 stupňů Celsia.
 2. Pijte správné množství tekutin: Nezapomeňte pít dostatek vody před, během i po použití zahradní lázně. Voda vám pomůže zabránit dehydrataci a ztrátě tekutin z těla.
 3. Nepoužívejte sruby po požití alkoholu: Vyvarujte se používání zahradní kulatiny po požití alkoholu. Alkohol může ovlivnit vaši rovnováhu a citlivost na teplotu, což zvyšuje riziko pádu z klády nebo popálení.
 4. Nepoužívejte polena, pokud máte zdravotní problémy: Lidé se zdravotními problémy, jako jsou srdeční choroby, cukrovka, vysoký krevní tlak nebo problémy s krevním oběhem, by se měli před použitím zahradního polena poradit s lékařem.
 5. Nepoužívejte polena déle než 20-30 minut: Dlouhodobý pobyt v horké vodě může vést k přehřátí, což následně zvyšuje riziko hypotenze, mdlob nebo jiných zdravotních problémů.
 6. Vyvarujte se používání zahradního polena o samotě: Vždy je dobré používat zahradní polena s další osobou, která vám v případě potřeby pomůže, například když omdlíte nebo máte jiné zdravotní problémy.
 7. Pamatujte na hygienu: Před vstupem do zahradní klády je dobré se osprchovat a odstranit z těla nečistoty, které mohou být na kůži nebo oblečení. Měli byste také pravidelně dezinfikovat a měnit vodu ve srubu, abyste zabránili růstu bakterií a plísní.

Správné používání zahradní vany může být skvělým způsobem relaxace, ale nezapomeňte dodržovat bezpečnostní a hygienická pravidla, abyste se vyhnuli zdravotním problémům.

No a co po koupeli v zahradní kládě?

Zahradní srubová koupel je skvělý způsob relaxace a uvolnění, ale po jejím skončení je vhodné pamatovat na několik správných postupů, které pomohou udržet tělo v dobré kondici a zabrání růstu bakterií nebo plísní. Zde je několik správných postupů po koupeli v zahradním kádi:

 1. Sprchování: Po koupeli v zahradní vaně je dobré se krátce osprchovat, abyste z těla odstranili nečistoty a zbytky chlóru nebo jiných dezinfekčních prostředků, které mohou být ve vodě.
 2. Hydratace: Při koupeli v zahradní vaně dochází ke ztrátě tekutin z těla, proto je dobré vypít po koupeli sklenici vody nebo jiného nealkoholického nápoje, aby se ztracené tekutiny doplnily.
 3. Studená sprcha: Po koupeli v horké vodě je dobré dát si krátkou studenou sprchu, která pomůže snížit otoky a zabrání rozšíření cév.
 4. Osušení pokožky: Po koupeli v zahradní vaně je dobré pokožku důkladně osušit ručníkem, aby se zabránilo růstu bakterií a plísní.
 5. Čištění vany: Je dobré nezapomínat na pravidelné čištění a dezinfekci zahradní kádě, aby se zabránilo růstu bakterií a plísní. Vodu v kládě je třeba pravidelně měnit a čistit filtry klády.
 6. Hydratační krém: Po koupeli je dobré pokožku namazat hydratačním krémem, aby nebyla suchá a drsná.

Dodržování výše uvedených správných postupů po koupeli v zahradním kládě udrží vaše tělo v dobré kondici a zabrání růstu bakterií nebo plísní.

Používání horké vany je prospěšné pro vaše zdraví

Používání zahradní vany má mnoho zdravotních výhod a vyplatí se je znát, než se rozhodnete si ji koupit.

Pozitivní aspekty používání zahradní vany:

 1. Relaxace a snížení stresu: Horká voda v zahradní vaně může pomoci snížit stres a svalové napětí, což může mít pozitivní vliv na duševní a fyzické zdraví.
 2. Zlepšení krevního oběhu: Koupel v horké vodě může pomoci rozšířit cévy a zlepšit krevní oběh.
 3. Lepší spánek: Koupel v zahradní vaně vám může pomoci lépe usnout a zlepšit kvalitu vašeho spánku.
 4. Snížení bolesti svalů a kloubů: Horká voda v zahradní vaně může pomoci snížit bolesti svalů a kloubů a napomoci regeneraci svalů po cvičení.

Zveme vás, abyste si prohlédli zahradní vany, které máme v nabídce