Začínáme s glampingem: průvodce pro začátečníky

Začněte s glampingem: průvodce pro začátečníky

Sníte o dovolené uprostřed přírody, ale tradiční skládací stan a vaření na ohni vás nepřesvědčily? Chcete se cítit blízko přírodě, ale nehodláte se vzdát pohodlí a luxusu? Pak by glamping mohl být přesně to, co potřebujete. Jedná se o formu dovolené, která v sobě spojuje kouzlo kempování s komfortem luxusního vybavení, a my jsme tu proto, abychom vás v tomto průvodci provedli prvními kroky na cestě za tímto dobrodružstvím.

V tomto článku se podíváme na to, co je glamping, proč byste ho měli vyzkoušet a jaké kroky byste měli podniknout, abyste mohli začít své vlastní dobrodružství s tímto typem dovolené. Jste připraveni na jedinečnou dovolenou, kterou glamping nabízí? Zjistěte, proč je to ideální volba nejen pro začátečníky.

Co je to glamping?

Glamping je spojení dvou slov: “glamour” (luxusní) a “camping” (kempování). Jedná se o formu dovolené, která kombinuje kouzlo kempování a pobytu v přírodě s pohodlím luxusního vybavení. Při glampingu máte možnost užít si pobyt v blízkosti přírody, aniž byste se vzdali pohodlí, které poskytují elegantní stany, chaty nebo karavany. Je to ideální volba jak pro ty, kteří chtějí vyzkoušet kempování, tak pro ty, kteří ho již vyzkoušeli, ale hledají něco víc.

Proč vyzkoušet glamping?

Glamping láká různé skupiny lidí s různými očekáváními. Proč byste tedy měli o tomto typu dovolené uvažovat?

 • Komfort a pohodlí: Při glampingu se nemusíte starat o složité stavění stanu, rozdělávání ohně nebo spaní na tvrdé zemi. Čekají zde na vás pohodlné postele, vlastní koupelny, klimatizace a mnoho dalších vymožeností.
 • Blízkost přírody: navzdory luxusu glamping stále nabízí kontakt s přírodou. Při spaní v elegantním stanu nebo dřevěné chatce můžete poslouchat zvuky lesa nebo pozorovat hvězdy na noční obloze.
 • Jedinečné lokality: glampingová střediska se nacházejí na různých neobvyklých místech, jako jsou pláže, hory, pouště nebo farmy. Díky tomu se můžete vydat na skutečně inspirativní místa.
 • Není třeba investovat do vybavení: při tradičním kempování potřebujete kempinkovou výbavu. Při glampingu je vybavení již k dispozici, což vám ušetří peníze za nákupy.

Jak začít své glampingové dobrodružství

Teď, když už víte, proč byste měli glamping vyzkoušet, pojďme proměnit sny ve skutečnost. Zde je několik kroků, které vám pomohou začít vaše luxusní kempinkové dobrodružství:

 1. Pro začátek se rozhodněte, kde byste chtěli své glampingové dobrodružství zažít. Na internetu najdete mnoho luxusních glampingových středisek, která nabízejí různé aktivity a lokality.
 2. Vyberte si typ glampingu: glamping má mnoho různých podob, včetně stanů, chatek, karavanů a mnoha dalších. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
 3. Rezervace: Jakmile najdete správnou lokalitu a typ glampingu, rezervujte si pobyt. Nezapomeňte si ověřit dostupnost a ceny.
 4. Sbalte se nalehko: Na rozdíl od tradičního kempování si nemusíte balit velkou kempinkovou výbavu. Omezte se na oblečení, toaletní potřeby a nejnutnější věci.

Zážitek z glampingu

Během pobytu v glampingu můžete očekávat řadu zážitků. Zde je několik z nich, které stojí za vyzkoušení:

 • Snídaně na terase: Není nic příjemnějšího než snídaně na soukromé terase s výhledem na přírodu.
 • Večerní táborák, sauny, soukromá vana: některá glampingová střediska nabízejí večerní táboráky, kde si můžete vychutnat dobroty a příběhy u ohně, nebo soukromé zahradní sauny či vany. Takové zážitky vám zůstanou v paměti po mnoho let.
 • Venkovní aktivity: mnoho míst nabízí přístup k venkovním aktivitám, jako je jízda na koni, pěší turistika, jízda na kajaku a další.

Glamping je fantastický způsob, jak spojit kontakt s přírodou s pohodlím a luxusem. Je to skvělá volba pro ty, kteří se do kempu vydávají poprvé, a pro ty, kteří chtějí něco nového a originálního. Pokud sníte o dovolené, na kterou budete dlouho vzpomínat, glamping by mohl být ideální volbou. Začněte své dobrodružství s luxusním kempováním a dopřejte si jedinečný zážitek uprostřed přírody. Čeká na vás luxus, pohodlí a nezapomenutelné chvíle uprostřed krásné přírody.

Pokud se po vyzkoušení stanete největším fanouškem tohoto typu trávení volného času a budete chtít vlastnit glamping, pak si určitě prohlédněte nabídku glampingových stanů.